Ecnology wchodzi na NewConnect! Spółka dokonuje rewolucji w optymalizacji zużycia energii

By
Michał Jaskowiak
February 28, 2024
min read

W dynamicznie rozwijającym się świecie energetyki, innowacyjne technologie stają się kluczowym elementem osiągania efektywności i zrównoważonego rozwoju. W ostatnich doniesieniach rynkowych pojawiła się informacja o debiucie dystrybutora optymalizatorów zużycia energii elektrycznej Ecnology, na rynku – NewConnect. Firma debiutuje poprzez proces tzw. odwróconego wejścia, dzięki przejęciu notowanej na rynku firmy Acartus.

Nowa spółka na NewConnect

Po usystematyzowaniu struktury kapitałowej, spółka planuje ekspansję zagraniczną. Już teraz firma posiada zakłady produkcyjne w Tajlandii oraz portfel klientów na całym świecie. Niebawem firma chce wejść ze swoją ofertą także na rynek detaliczny.

Po przekształceniach, dotychczasowi właściciele Acartusa pozostaną w akcjonariacie, a także w organach zarządczych i nadzorczych spółki, która od teraz będzie się nazywać Ecnology.

Czym zajmuje się Ecnology?

Ecnology posiada patent na technologię i urządzenia Smart Optimizer ECOD w Europie ale też w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Produkcja urządzeń odbywa się w Tajlandii, następnie inna spółka z Grupy odpowiada za ich dystrybucję. Z kolei za badania i rozwój odpowiedzialna jest Mundio sp. z o.o.

Na terenie krajów UE obowiązuje norma napięcia energii 230V z tolerancją +/- 10%. Z kolei urządzenia elektryczne są zaprojektowane na przedział 207-253V. Warto wiedzieć, że za wszelkie wahania poziomu napięcia płacimy my wszyscy, poprzez większy pobór energii.

Można zaoszczędzić do 12% na rachunku za prąd

Technologia Ecnology to optymalizacja parametrów prądu w sieci. Dzięki urządzeniu możemy zaoszczędzić od 8 do 12% na rachunku za prąd, a także zapewnić dłuższą użyteczność naszych urządzeń.

Smart Optimizer ECOD dzięki niewielkim rozmiarom znajduje przede wszystkim zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach ale też w takich sektorach hotelarskich oraz gastronomicznego, a także tzw. dóbr szybko zbywalnych.

Firmy potwierdzają skuteczność rozwiązań

Oczywiście na rynku dostępne są także optymalizatory innych firm, jednak potrafią generować one spore straty energii przy obniżaniu napięcia. W przypadku urządzeń Ecnology straty sięgają zaledwie 0,3% przekształcanej energii.

Doskonałe wyniki potwierdzają przedsiębiorcy. Sieć Domino’s Pizza Singapur zanotował oszczędności na rachunkach za prąd rzędu 10%. Przed spółką doskonała przyszłość, szczególnie w Unii Europejskiej, gdzie mamy nacisk na działania proekologiczne. Tutaj Ecnology już podjęło współpracę z liderami sektorów HoReCa i FMCG.

„Współpraca z dużymi korporacjami jest wyzwaniem, ale przynosi też wymierne korzyści finansowe w postaci sprzedaży tysięcy urządzeń jednemu kontrahentowi, co jest elementem naszej strategii rozwoju” – uważa Michał Jaskowiak, prezes Ecnology sp. z o.o.

Nie będzie emisji nowych akcji

Ecnology będzie budować swoją sieć sprzedaży poprzez tworzenie lokalnych podmiotów dystrybucyjnych. Już teraz podpisane są umowy z dystrybutorami Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Notowania przejmowanego Acartusa rosły w drugim półroczu o ponad 200%

To co ważne dla przyszłych i obecnych akcjonariuszy, Ecnology nie ma w planach emisji nowych akcji. Kapitał na dalszy rozwój ma pochodzić z realizowania kolejnych celów dotyczących rosnącej sprzedaży bezpośredniej, dystrybucję w modelu ESCO, wynajem długoterminowy, a także poprzez leasing producencki.